OpEx Group

OpEx Group to firma, która od 2010 roku zajmuje się dostarczaniem wiedzy i rozwiązań z zakresu ciągłego doskonalenia. Jesteśmy grupą praktyków od lat zajmujących się wdrażaniem metodologii OpEx, Six Sigma i Lean Manufacturing. Nasza oferta skierowana jest zarówno do grup zarządzającychh, jak i do inżynierów, specjalistów, liderów oraz pracowników linii produkcyjnych. Mając za cel doskonałość operacyjną pomagamy budować wiedzę w organizacjach klientów, tak aby mogli oni zrozumieć i usprawnić swoje procesy, a następnie wykorzystać ją zarówno do rozwiązywania bieżących problemów, jak również do uniknięcia ich w przyszłości. Skupiając się na efektywności i zrozumieniu potrzeb naszych partnerów, zawsze staramy się przygotować rozwiązania odpowiednie dla ich problemów, wyzwań i potrzeb biznesowych.

TRZY OBSZARY DZIAŁANIA, JEDEN CEL – DOSKONAŁOŚĆ OPERACYJNA


MODEL OPEX – PODSTAWA NASZYCH DZIAŁAŃ

doradztwo
 • Przywództwo i zarządzanie

 • Rozwiązywanie problemów

 • Six Sigma

 • Lean Manufacturing

Rozwój i implementacja
doskonałych rozwiązań

Akademia OpEx
 • Program podnoszenia kwalifikacji oparty na

  warsztatach i szkoleniach dostosowanych

  do specyfiki biznesu

 • Wszystkie szczeble organizacji

Transfer wiedzy, kompetencji
i umiejętności praktycznych

Księgrania OpExBooks
 • Klasyka literatury
  z zakresu ciągłego doskonalenia

Praktyczna wiedza
dostępna w języku polskim


ZARZĄD OPEX GROUP

Katarzyna Kornicka

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Zarządzanie Systemami Produkcyjnymi. Od 2004, pracując jako koordynator programu Six Sigma dla Whirlpool Corporation, zrealizowała i nadzorowała wiele projektów optymalizacyjnych z wykorzystaniem metod ciągłego doskonalenia dla trzech wrocławskich fabryk tej firmy. W 2008 roku ukończyła ponad dwuletni program szkoleniowy OpEx Six Sigma Master Black Belt zakończony dwustopniową certyfikacją. Od 2010, jako partner zarządzający OpEx Group, prowadzi projekty doradcze i szkoleniowe m.in. dla takich klientów jak: Zelmer S.A., Mondelez Polska Production, LG Display Poland, LG Chem Poland, Rockwell Automation, EBCC, Betafence, Corning Optical Communications, Ferrosan Medical Devices, TRW Automotive.

Wojciech Florek

Absolwent kierunku Technologia Tworzyw Sztucznych na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. W roku 2002 związał się z firmą Whirlpool, gdzie rozpoczął pracę w dziale R&D, zajmując się inżynierią materiałową. W latach 2004 ? 2009 w ramach programu OpEx Six Sigma tejże firmy, rozwijał umiejętności związane z ciągłym doskonaleniem procesów i produktów. W roku 2009 ukończył ponad dwuletni program szkoleniowy OpEx Six Sigma Master Black Belt zakończony dwustopniową certyfikacją. Następnie objął stanowisko MBB i managera projektów, będąc odpowiedzialnym za rozwój projektów w fabrykach firmy Whirlpool należących do regionu EMEA. Od roku 2011, jako partner zarządzający OpEx Group, realizuje projekty doradcze i szkoleniowe m. in. dla takich firm jak Zelmer S.A., Sonion Polska, Embraco Slovakia, Robert Bosch, Farm Frites Poland, Mondelez Polska Production, Rockwell Automation, Corning Optical Communications, Ferrosan Medical Devices, TRW Automotive i wielu innych, głównie w zakresie redukcji kosztów, podnoszenia jakości i efektywności, zarówno w procesach produkcyjnych, R&D, jak i procesach transakcyjnych.

Lucjan Kornicki

Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Zarządzanie Systemami Produkcyjnymi. Po studiach pracował na Politechnice Wrocławskiej realizując międzynarodowe projekty naukowo-badawcze oraz był członkiem Programu Lean Manufacturing, gdzie pracował jako konsultant i trener. W tym czasie miał okazję zdobywać wiedzę i doświadczenie współpracując z najlepszymi ekspertami w tej dziedzinie m.in. Jamesem P. Womackiem, Danielem T. Jonesem czy Johnem Shookiem. Następnie pracował jako konsultant w Kaizen Institute, po czym nawiązał współpracę z firmą Staufen, dla której realizował projekty doradcze w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Finlandii i Polsce. Kolejnym wyzwaniem było zbudowanie polskiego oddziału firmy Staufen we Wrocławiu, którego był prezesem w latach 2007 ? 2013. W tym czasie realizował projekty szkoleniowe i doradcze m.in. dla takich firm jak MAN Trucks & Buses, Alstom, Recaro, BZWBK, Zelmer i wielu innych. Od stycznia 2014 roku partner zarządzający OpEx Group, specjalizujący się w zagadnieniach Lean Management, w szczególności Shopfloor Management, projektowanie fabryk i linii zorientowanych na przepływ, optymalizacja logistyki wewnętrznej i magazynu, mapowanie i projektowanie strumieni wartości.